Ahogy közeledünk a hétvégéhez, mindannyian reménykedünk egy kis napsütésben a hosszú, hideg tél után. Az időjárás-előrejelzések szerint a hétvége elején még örülhetünk a nap melegének, de ez a jó idő sajnos nem tart sokáig.

Hirdetés

Szombaton az égbolt tiszta lesz, alig látunk felhőt felettünk, így az esernyőt is otthon hagyhatjuk. A tavasz illata már érezhető lesz, különösen a keleti régiókban, ahol a napsütés egész nap kitart.

Azonban vasárnapra változik a helyzet. A nyugat és délnyugat felől érkező felhők már némi ónos esőt is tartogathatnak nekünk. Míg a Dunától keletre élők továbbra is élvezhetik a napsütést, a nyugati területeken már érdemes előkészíteni a meleg kabátokat és az esernyőket.

Hirdetés

A hétfői napra az előrejelzések szerint az ország nagy részét felhők borítják majd, de a csapadék mennyisége nem lesz jelentős. A Dunántúlon előfordulhat némi hószállingózás vagy kisebb eső, de ezek szórványos jelenségek maradnak.

A hét közepétől kezdődően, szerdától, az ország nyugati részén már megjelenhet az eső, de csak a következő hétvégére várható, hogy komolyabb csapadék éri el a középső és keleti tájakat is. Mindez azért jelentős, mert a hosszú száraz időszak után szükség lenne a kiadós csapadékra, különösen a mezőgazdaság szempontjából.

Hirdetés

A tavasz közeledtével ugyanis elengedhetetlen lenne a talaj feltöltése vízzel, hogy a növények megfelelően fejlődhessenek. Ha az enyhülés ellenére sem érkezik elegendő eső, az komoly következményekkel járhat a mezőgazdasági termelésre nézve.

Összességében tehát, bár a hétvége elején még élvezhetjük a napsütést, a hét második felére már fel kell készülnünk a változékonyabb időjárásra. Reméljük, hogy a következő hetekben végre megérkezik a várva várt csapadék, hogy a természet is újraéledhessen a tél után.

Hirdetés

Hirdetés

Similar Posts