A hetvenes-nyolcvanas években a Boney M. együttes zenéje világszerte meghatározta a diszkók korszakát. A slágerek, mint a *Rivers of Babylon* vagy a *Raszputyin*, az eurodiszkó műfajának ikonikus részévé váltak. Az együttes különleges energiáját a producer, Frank Farian zsenialitása és a tagok színpadi jelenléte tette felejthetetlenné.

Hirdetés

Frank Farian, az együttes alapítója, három karibi származású énekesnőt – Liz Mitchellt, Marcia Barrettet és Maizie Williamst – szerződtetett, valamint Bobby Farrellt, aki a színpadon extravagáns táncaival és karizmatikus stílusával vált híressé. Érdekesség, hogy a stúdiófelvételeken Liz Mitchell énekelt, míg a férfi vokálokat maga Farian rögzítette.

Bobby Farrell az Arubáról származott, és Európában találta meg karrierjének kezdetét DJ-ként. Bár hangja nem csendült fel a stúdióban, színpadi előadásai és csillogó megjelenése a Boney M. egyik meghatározó elemévé vált. Halála 2010-ben rejtélyes körülmények között történt: egy szentpétervári szállodában találták holtan. Furcsa egybeesés, hogy halálának napja megegyezett az együttes Raszputyin című dalának híres történelmi eseményével.

Hirdetés

Az együttes a nyolcvanas évek végére feloszlott, bár a Boney M. név alatt több formáció is koncertezett. Az eredeti felállás tagjai külön utakon folytatták karrierjüket: Liz Mitchell a zenét és az örökség ápolását tartotta életben, Marcia Barrett a személyes küzdelmei ellenére boldog házasságban él, Maizie Williams pedig énekesnőként és modellként építette tovább karrierjét.

A Boney M. producerének, Frank Fariannek 2022-es halálával egy korszak véget ért, de az együttes dalai máig élnek. A zenekar frontemberének, Bobby Farrellnek tragikus halála és az együttes története rávilágít arra, hogy a zene világa mennyire meghatározhatja egy korszak kulturális identitását.

Hirdetés

A Boney M. öröksége továbbra is él, és generációk számára jelenti a diszkók aranykorát. Az ikonikus tagok sorsa emlékeztet a hírnév és az emberi sors törékenységére.

Hirdetés

Neked ajánljuk