A leander az egyik leggyönyörűbb virág, amely kertünk dísze lehet, amennyiben megfelelően gondozzuk azt. Van azonban néhány technika, amelyet érdemes ismerni, hogy szakszerűen elláthassuk a gyönyörű növényünket!
Hirdetés
A legtöbben időről időre megmetszik a leandert, ám sokszor anélkül, hogy tudatosítanák az okát- pedig több oka is van, amely a leander metszésére ösztönözhet bennünket!
Az egyik leggyakoribb ok az ún. fenntartó metszés, de a megújítás, fiatalítás, vagy a növény méretének tényleges csökkentése is szóba jön.
Hirdetés
1.) Szaporítás: Mivel a leander dugványról jól szaporodik, a levágott részeket vízben gyökereztethetjük, és így szaporíthatjuk a növényt.
2.) Ahogyan a leander növekszik, és eléri a 15 cm-t, oldalsó hajtásai pedig a 10 cm-t, érdemes lecsipkednünk azok közül, hogy könnyebben elágazhasson. A második rend ágaihoz ne nyúljunk, ezt majd csak a következő évben, virágzás után metsszük meg.
Hirdetés
3.) Már a következő évben érdemes fenntartó metszést végezni, hogy a növényünk folyamatosan virágozzon. Tavasz, nyár, különösen nyár vége a megfelelő idő erre a fajta metszése: ilyenkor a tő sarjakat, meghajlott hajtásokat metsszük vissza. Itt az a cél, hogy még több, szebb, sűrűbb virágot hozzon a leanderünk, és ezért mindig metszés után tegyük el télire a növényt.
Hasznos volt? Ne felejtsd el megosztani, hogy a barátaid is kipróbálhassák!