Sokan szeretjük a banánt, de még mindig csak kevesen tudják, hogy nemcsak finom, de igen egészséges is ez az ízletes trópusi gyümölcs. Gazdag A-, U- és E-vitaminban, valamint viszonylag jelentős mennyiségben tartalmaz vasat, rezet, jódot, mangánt és foszfort. Különösen sok benne a B6-vitamin!

Hirdetés

Nyolc jó ok, hogy minden nap együnk meg két banánt: Enyhítheti a depresszió tüneteit: mivel a banánban jelentős mennyiségű triptofán található, amely emeli a szerotonin szintet, ezzel oldva a szorongást.

Magas vastartalma miatt vérszegénység esetén is javasolt a fogyasztása, ráadásul, mivel a banánban sok a kálium, a vérnyomás-problémák esetén is jótékony hatású lehet, csökkentheti akár a szélütés kockázatát is. Magas rosttartalma miatt segít felvenni a harcot a székrekedéssel, és savlekötő hatású, így csökkenti a gyomorégéssel kapcsolatos tüneteket.

Hirdetés

A reggeli rosszullét ellen szintén hatásos lehet egyes esetekben, mivel szabályozza a vércukor szintet. Sok benne a B vitamin, ezért idegnyugtató hatással is rendelkezik, így pánikhelyzetben érdemes lehet megenni egy banánt. Jó hatással van az agyműködésre: akár diákoknak a vizsga napján, illetve azt megelőző napokban érdemes növelni a banánfogyasztást.

Fentiek információs célt szolgálnak, nem minősülnek orvosi javaslatnak! Betegség esetén fordulj orvoshoz! Jó egészséget kívánunk! Hasznos volt? Ne felejtsd el megosztani!

Hirdetés
Ha hasznos volt, küldd tovább valakinek, akinek jól jöhet!