A fokhagyma manapság már egyre inkább nem csak egy fűszernövényt jelent sokak számára, ugyanis sokat tesz az immunrendszerünk, illetve az egészségünk támogatása érdekében is, ha tudatosan használjuk.
Hirdetés
Ha képesek vagyunk a fokhagymát nyersen fogyasztani, az abban található vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek sokkal nagyobb mértékben hasznosulnak. Még inkább így van ez, ha más egészséges gyümölcsökkel vagy zöldségekkel együtt fogyasztjuk, mint amilyen a citrom, vagy éppen a gyömbér!
Torokfájás esetén rendkívül jó szolgálatot tesz, ha egy evőkanál nyers mézet összekeverünk kettő-három zúzott fokhagyma gerezddel, majd azt elfogyasztjuk. Támogatja immunrendszerünket, gyorsabban múlnak el a megfázás tünetei.
Hirdetés
Ennél is erősebb immunerősítő keveréket kaphatunk, hogyha fogunk egy citromot, egy evőkanál reszelt gyömbért, kettő apróra vágott pirospaprikát, kettő-három evőkanál almaecetet, valamint öt zúzott fokhagyma gerezdet. Ezeket rétegezve tegyük egy üvegbe, és hagyjuk érlelődni, és ezután keverjük össze, egészen addig, míg egy egynemű keveréket nem kapunk.
Hirdetés
Ha ezt naponta egyszer fogyasztjuk, erősíti az immunrendszerünket, és a téli, megfázásos időszakban kevesebbszer alakulnak ki nálunk kellemetlen tünetek.
Az összetevők egyenként is rendkívül jótékony hatással bírnak:
A citrom az egyik legjobb C-vitamin forrás, de ezen kívül polifenolok, rostok, és más szerves vegyületek is található benne, melyek intenzíven támogatják az immunrendszert, a kötőszöveteket, valamint a csontjainkat!
Hirdetés
A gyömbér szintén nagyon gazdag nyomelemekben, ásványi anyagokban, polifenolokban és vitaminokban.
A gingerol a gyömbér csodafegyvere, amely segít csökkenteni a vírusos megbetegedések kockázatát, és rendszeres fogyasztása esetén ritkábbak a gyomorpanaszok, az izom – és ízületi fájdalmak, illetve egyes daganatos betegségek megjelenésének kockázata is csökken.
Hirdetés
A méz szintén támogatja az immunrendszert, és nem csak megelőzni, segít a náthát, torokfájás, de segít azok tüneteit is semlegesíteni. Erős antioxidáns hatású flavonoidokban, illetve természetes gyulladáscsökkentő, antibakteriális anyagokban is gazdag.
A fokhagyma káliumban, kalciumban, A- és C-vitaminban gazdag.
Támogatja a toxinok eltávolítását a szervezetből, erősíti az immunrendszert, csökkenti a rossz koleszterin szintjét, amely a szív-érrendszeri betegségek szempontjából előnyös. Serkenti az anyagcserét, és küzd a fertőzések ellen.
Az almaecet kalciumban, magnéziumban, káliumban, vitaminokban, probiotikumban gazdag. Erős anitbakteriális tulajdonságokkal rendelkezik.
Pektint is tartalmaz, amely enyhíti a bélgörcsöket. Segít megelőzni a szív-érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát, küzd a szezonális allergiákkal szemben, méregteleníti a testet, segít enyhíteni a gyomorégést, kiváló szer a nátha enyhítésére.
Hirdetés
Ne fogyasszuk, ha bármely összetevőre allergiásak vagy érzékenyek vagyunk!
Hasznos volt? Ne felejtsd el megosztani, hogy a barátaid is tudjanak róla!
Fentiek információs célt szolgálnak, nem minősülnek orvosi javaslatnak! Diagnózist kizárólag orvos állíthat fel! Betegség esetén fordulj orvoshoz, az orvosi kezelést semmilyen más eljárás nem helyettesítheti! Jó egészséget kívánunk!