A mosógép rengeteget dolgozik helyettünk. Ha azonban azt akarjuk, hogy hosszú életű legyen, fontos ismernünk, hogy gondoskodjunk a meghibásodások megelőzéséről.
Hirdetés
A gép tisztítása
A mosógépek az esetek döntő többségében két okból romlanak el: az első és legfontosabb ok az elektromos fűtőszál elvízkövesedése, a második fő ok pedig a szűrő eltömődése. Ebőll pedig az következik, hogy ha időről időre megtisztítjuk és vízkömentesítjük ezt a fontos háztartási gépet, máris évekkel hosszabbíthatjuk meg az élettartamát.
Hirdetés
Az elektromos fűtőszál vízkőtlenítése
Hirdetés
Az elektromos fűtőszál igen fontos a mosógép működése szempontjából, mert ez melegíti fel a mosáshoz használt vizet. Ha szeretnénk, hogy a gépünk hosszú életű legyen, akkor az egyik fontos feladatunk a fűtőszál meghibásodásának kockázatát csökkenteni, a fűtőszál vízkőmentesítése révén.
Vízkőmentesítés citromsav segítségével
Egy 5 literes dob-űrtartalmú mosógép úgy nagyjából 100-120 g. citromsav hazsnálatával vízkőmentesíthető. A citromsavat tedd a mosószertartó rekeszbe, és indíts egy olyan üres mosást, ami minimum 60 °C-os, és 60 perces. A fűtőszál vízkőmentesítése mellett a gép dobja is megtisztul majd!
Hirdetés
Vízkőtelenítés ecet használatával
Hirdetés
Tölts 200-250 ml 10%-os ecetet a mosógép mosószertartó rekeszébe. Az ecet gyors, hatékony vízkőtlenítő, de árthat a gumi alkatrészeknek. Valamit valamiért – a döntés a tiéd. Ha aggódsz az ecet hatása miatt, a citromsavas megoldás még mindig ott van!
Még egy tipp: a mosóporhoz adagolt szódabikarbóna lágytja a vizet, így kevesebb vízkő képződik, és a kellemetlen szag is megelőzhető.
Így tisztítsd meg a vízleeresztő szivattyú szűrőjét
A szűrő eltömődése szintén lehetetlenné teszi a mosógép megfelelő működését. Ez azonban rendszeres tisztítással egyszerűen megelőzhető.
Hirdetés
Nyisd ki a (legtöbb esetben a mosógép alján található) szervizpanelt. A biztonság kedvéért még előtte tegyél alá egy edényt, mert lehetséges, hogy víz távozik majd a panel felnyitásakor.
Majd csavard ki a szivattyúfedelet az óramutató járásával ellentétesen, tisztítsd meg, töröld szárazra a lyukat, csavard vissza a szivattyúfedelet, és csukd le a szervizpanelt.
A mosószertartó rekesz se maradjon ki a rendszeres tisztításból!
A mosószertartó rekesz felülete hajlamos az elkoszolódásra, penészedésre, ami pedig a dob penészedéséhez vezethet, és bebüdösítheti a ruháidat.
Hirdetés
Vedd ki a helyéről a rekeszt, majd a koszt és a penészt egy fogkefével és szappannal sikáld és mosd le. A vízkövet WC-tisztítószerrel távolíthatod el, amelyből 20-30 ml álljon a rekeszben 60-120 percig. Mindez nem bonyolult, de nagyjából havonta érdemes ismételni!
Így tisztítsd meg a mosógép ajtajának gumiszalagját
Keverj fehérítőt meleg vízhez azonos arányban, majd egy ebbe mártott ronggyal töröld át a mosógép belső gumifelületeit. Erősebb szennyeződések esetén álljon rajta ez az oldat 30 percig, majd fogkefével dörzsöld le a már fellazult szennyeződéseket!
Az alábbiakban olyan videókat válogattunk össze a számodra, amelyek jelentős segítséget nyújtanak a mosógép tisztításában, állagmegóvásában. A videókban a szakemberek részletesen elmondják és megmutatják, mit hogyan csinálj vagy ne csinálj:
Hirdetés
Így tisztíthatod meg egyszerűen a gép fiókját:
Mit tegyünk a mosógép bebüdösödése ellen? Ebben a videóban a szakértő elárulja!
Ne felejtsd el megosztani eza cikekt, hogy barátaid is tudjanak minderről!