Nemcsak fűszerként, de a betegségek megelőzésében is érdemes számolnunk a csípős paprikával! íme:

Hirdetés

1. Enyhíti a torokgyulladást: Egy késhegynyi csípős paprika magot keverjünk egy fél deci langyos vízhez. Álljon húsz percig,  és miután mézzel ízesítettük, kortyonként fogyasszuk el.

2. Enyhíti a náthát: Fogyasszunk olyan forró levest, amelyet csípőspaprikával fűszereztünk.

Hirdetés

3. Enyhíti az ínygyulladást: mossunk fogat kevéske csípőspaprika-porral.

4. Szabályozza a vérkeringést, erősíti a szív-és érrendszert, amennyiben rendszeresen táplálkozásunk részét képezi.

Hirdetés

5. Javítja a végtagok keringését: 5 t.k. őrölt paprikát keverjük egy fél pohár ecettel és fél pohár alkohollal. Álljon a keverék egy hétig. Ezután finoman kenjük be végtagjainkat, amelyekben rossz a keringés.

6. Fogyasztó hatású: a csípős paprika fogyasztása után melegít érzünk: ez a hőérzet a kalória égetés miatt van.

Hirdetés

7. Megelőzi a gyomorfekélyt: bár sokan pont az ellenkezőjét hiszik, a paprika nemhogy nem okoz gyomorfekélyt, de elpusztítja azokat a baktériumokat, amelyek a fekélyt okozzák, és stimulálja a gyomor nyálkasejtjeit, csökkentve a gyomorfekély kialakulásának valószínűségét.

8. Kísérletek eredménye szerint enyhíti a pikkelysömör tüneteit.

Hirdetés

9. Megakadályozza a hajhullást: egy teáskanál csípős paprika tinktúrát, valamint némi nyír- és csalántinktúrát keverjünk egy deci vízhez, és heti 2-szer kenjük be vele a fejbőrünket, majd mossuk le alaposan.

Hasznos volt? Ne felejtsd el, hogy a barátaid is tudjanak róla!

Ne fogyaszd, ha allergiás vagy érzékeny vagy a csípőspaprikára vagy bármely, fent leírt összetevőre. Fentiek információs célt szolgálnak, nem minősülnek orvosi javaslatnak! Diagnózist kizárólag orvos állíthat fel! Betegség esetén fordulj orvoshoz, az orvosi kezelést semmilyen más eljárás nem helyettesítheti! Jó egészséget kívánunk! 

Hirdetés

Neked ajánljuk