EZ okozza a szájszagot az emberek HÁROMNEGYEDÉNÉL:

Sajnos az emberek jelentős részének nem ibolya illatú a szája, és ráadásul sokan tehetetlenek ezzel szemben, mert nem jönnek rá a szájszag okára. Természetesen okozhatja a rossz szájszagot pl. fogszuvasodás, vagy nyitott gyomorszáj, de túlnyomórészt egy kevéssé ismert, azonban igen apró, és viszonylag könnyen kezelhető probléma áll a háttérben!

Hirdetés

A probléma neve mandulakő, amely sokkal gyakoribb, mint azt gondolnánk! Folyamatosan halmozódnak fel a sejt,- és kórokozó maradványok a mandulák hasadékaiban, és ezek egy idő után mandulakővé állnak össze, amely fizikai tüneteket sokszor nem is okoz.

A szervezetben a kőképződést egyébként az okozza, hogy a kalcium sók összegyűlnek, összetapadnak, és a lágy szövetekben megkeményedve kővé állnak össze. A mandulakő egyébként nem kemény, hanem inkább rugalmas állagú képződmény… De nézzük, hogy milyen gondokat okozhat?

Hirdetés

Elsősorban a nagyobb kövek okoznak problémát, a kisebbeket észre sem vesszük az esetek többségében! A nagyobb kövek már nyelési nehézségeket okozhatnak, illetve nagyon sokszor kellemetlen leheletet, vagy akár fémes szájízt is előidézhetnek. A nagyobb kövek tünetei között megtaláljuk a köhögési, torokköszörülés ingert, vagy akár még a fülfájást is.

Fiatalabb korban többször alakul ki mandulakő, de idősebb korban sem kizárt a kialakulása! A mandulagyulladásra hajlamosabb egyéneknél gyakoribb az előfordulása. Szintén növeli a kialakulás valószínűségét, ha nem mosunk fogat elégszer, vagy túl sokszor kapunk el felső légúti betegségeket. Á

Általában rendszeres sós vizes öblögetést ajánlanak a rossz szájszag ellen, amely segíthet kimozdítani a mandulakövet is, és így az kiürülhet a szervezetből.

Hirdetés

Eltávolításra csak ritkán van szükség, amelyet természetesen kizárólag szakorvos végezhet. A mandulakövek egyébként gyakoribb mandulagyulladás okai lehetnek: ebben az esetben akár a mandula eltávolítása mellett is dönthet az orvos.

Hirdetés