Egy csipetnyi sót szórt az új farmerére. Az eredmény láttán biztos, hogy én is kipróbálom:

Több olyan házimunka is van, ami elsőre rendkívül egyszerűnek tűnik, azonban a részletekben lakó ördög könnyen kiütközhet, és akkor kellemetlen meglepetésekben lehet részünk.

Hirdetés

A mosás pontosan ilyen házimunka, amely nemcsak abból áll, hogy bepakoljuk a mosást, gombokat nyomogatunk, aztán kivesszük az elkészült tiszta ruhát.

Épp ellenkezőleg! Számos kis részlet van, amelyekre oda kell figyelnünk, és egyszerű, de ötletes házi praktikákkal sokkal hatékonyabban, problémamentesen tudunk mosni, mintha csak hűbelebalázs módjára nekiesnénk.

Hirdetés

A farmernadrág régebben sem számított olcsó dolognak, manapság azonban kifejezetten csillagászati áron kapható egy minőségi farmer. Éppen ezért is nagyon fontos, hogy új farmerünket úgy kezeljük, hogy még sokáig hordható, újszerű, és szép maradhasson.

Első mosás előtt érdemes megcsinálunk vele az alábbi kis trükköt: megfogjuk a farmert, és összehajtogatva egy kis tálba tesszük. Egy csésze hideg vizet öntünk rá, majd egy csésze sót. A só segít megőrizni a nadrág színét, így nem fog idejekorán elkopni, kifakulni. Alaposan bele kell nyomkodnunk a sós vizet az anyagba, és készen is vagyunk.

Hirdetés

A farmernadrág arra is hajlamos, hogy átvegye a kellemetlen szagokat, így kénytelenek lehetünk akkor is kimosni, ha még nem is piszkos. A kellemetlen szagok azonban könnyedén eltávolíthatók a nadrágból, ha légmentesen zárt zacskóba helyezve a fagyasztóba tesszük a nadrágot.

A farmert egyébként is tanácsos hideg vízben tisztítani, hogy ne menjen össze és ne eressze a színét.

A farmeringek gyűrődésektől való mentesítése vasaló nélkül is lehetséges: vállfára akasztjuk és hajszárítóval megszárítjuk. Nagyon szépen, gyűrődés mentesen szárad majd!

Hirdetés

Hasznos volt? Akkor ne felejtsd el megosztani, hogy barátaid és ismerőseid is kipróbálhassák!

Hirdetés