Az internetes csalások folyamatosan fejlődnek, és egyre kifinomultabb módszerekkel próbálják átverni az embereket. A Jófogáson és más piactereken terjedő adathalász technikák sokakat megtéveszthetnek. Egy ilyen esetről számolt be egy felhasználó, aki gyanútlanul kattintott egy csalók által küldött üzenetre.
Hirdetés
A történet szerint az áldozat egy „hivatalos” üzenetet kapott, amely azt állította, hogy egy vásárló már elutalta a pénzt.
Az üzenet tartalmazott egy linket, amelyen keresztül kellett volna belépnie a netbankjába, hogy hozzájusson a fizetéshez.
Hirdetés
Fontos hangsúlyozni, hogy soha nem szabad netbankos belépést kezdeményezni ilyen linkekről, mivel ezek gyakran csalásokhoz vezetnek.
Az áldozat későn vette észre a csalást, de még időben sikerült intézkednie.
Hirdetés
Bár a csalók gyorsan próbáltak hozzáférni a számlájához, a bank rendszere figyelmeztetést adott ki, és letiltotta a tranzakciókat.
Az eset rávilágít arra, hogy még a hivatalosnak tűnő felületeken is fokozott figyelemmel kell eljárni.
Végül az áldozatnak sikerült megúsznia anyagi kár nélkül, de a tanulság egyértelmű: mindig érdemes alaposan ellenőrizni, milyen linkekre kattintunk, és hol adjuk meg adatainkat.
Hirdetés
Az ilyen típusú csalások a Facebook Marketplace-en is gyakoriak, ahol hasonló módszerekkel próbálják megszerezni az emberek banki adatait.
A kétlépcsős hitelesítés sem jelent teljes védelmet, ha a csalók közben aktívan használják a megszerzett adatokat.
Hirdetés
A tanulság egyszerű: mindig legyünk óvatosak, és ne hagyjuk magunkat megtéveszteni még a legprofibb csalási módszerekkel sem.