A legtöbb háziasszony rosszul áztatja be a babot főzés előtt. Pedig ÍGY egészségesebb volna:

Amanda Rose, a híres pszichológus a depressziót a táplálkozási szokásokkal, illetve gyakran fogyasztott ételeink ásványi anyag tartalmával hozta összefüggésbe.

Hirdetés

Az egyik legfontosabb olyan nyomelem, amely megelőzheti a depressziót az a cink, és ennek hiánya nagyon sok esetben összeköthető a kialakuló depresszióval.

Az egyes ásványi anyagok hiánya azonban nem csak úgy tud kialakulni, hogy ha kevés olyan élelmiszert fogyasztunk, amelyben nagy mennyiségben megtalálható az adott nyomelem, hanem úgy is, ha olyan élelmiszereket fogyasztunk, amelyekben található anyagok gátolják az adott nyomelem le felszívódását.

Hirdetés

A kiegyensúlyozott testi és lelki működés érdekében, és azért, hogy elkerüljön minket a depresszió, a szervezetünk magnéziumot, vasat és cinket igényel. Bár a hüvelyesek fogyasztása igen egészséges, azonban néhány olajos mag félével egyetemben ezek fitinsav tartalma gátolja a cink és a vas felszívódását a szervezetünkben.

Ezért lesz tehát annyira fontos, hogy hogyan készítjük el a babot. Mostanában, nyilván az időhiány következtében elterjedt, hogy nem áztatják be a babot, hanem inkább több ideig főzik azt.

Hirdetés

Ehelyett azonban Amanda azt ajánlja, hogy 60 °-os vízbe tegyük a babot, és 12 órán át áztassuk, ezzel csökkentve a bab fitinsav tartalmát (amiről fentebb már leírtuk, hogy akadályozza a létfontosságú cink és vas hasznosulását a szervezetben).

Az áztatásnál az is fontos, hogy a 60 °-os víz 12 órán keresztül teljesen ellepje a babot. A bab egy idő után fel fogja szívni a már rajta lévő víz mennyiséget, ezért azt többször pótolnunk kell. Erre kiválóan alkalmas megoldás, ha egy termoszban tartjuk az „utánpótlást”, hogy az ne hűljön ki.

Hirdetés

Ha hasznos volt ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel, barátaiddal, hogy ők is tudjanak róla!

Hirdetés