Belefújta a hajlakkot a cipőjébe. Mikor rájöttünk az okára, mi is utána csináltuk

Számos olyan termék létezik, amelyet egy meghatározott funkcióra árulnak, azonban összetételénél, állagánál fogva sok minden másra is alkalmas lehet. A hajlakkot a legtöbb nő használja, azonban eddig nem gondoltunk rá úgy, mint háztartásunkban multifunkcionális hatással rendelkező eszközre.

Hirdetés

Pedig már a története is érdekes, mivel az aeroszolos flakont, amelyben a hajlakk kapható, eredetileg a malária megelőzésére fejlesztették ki. 1948-ig hajlakk nem is létezett. De ez itt nem az az idő és hely, ahol történeti áttekintéssel szeretnélek untatni. Következzen tehát a hajlakk néhány hasznos hétköznapi felhasználási módja:

Szakad a harisnyád? Hajlakkal is meg tudod óvni a továbbszakadástól, lényeg az, hogy ha valahol elkezdene szakadni, fújd körbe hajlakkal.

Hirdetés

Hajlakkal kiváltható a szöszleszedő henger: hogyha papírtörlőkendőre fújod, és azzal végigsimítod a szöszös ruhád anyagát.

Kiváló foltok kiszedésére is: mielőtt a foltos ruhát kimosni át, fúj rá hajlakkot. Így a mosásban sokkal jobban kijönnek majd a foltok.

Hirdetés

A szemöldök is szőr, így annak egyben és formában tartására is kiváló a hajlakk. Bár ehhez elég a legenyhébb hatású terméket választanunk.

Ha cipőbe fújjuk, nem fog csúszkálni a talpbetét.

Használhatjuk önvédelemre: nemcsak a paprikaspray tud kellemetlen hatással járni, a hajlakk is…

Hirdetés

Bár extrémnek tűnik, de rovarirtásra is tudjuk használni, ha lefújjuk vele a kártevőt, az el fog pusztulni a ragacsos állagú spraytől.

Hirdetés

Hasznos volt? Akkor ne felejtsd el megosztani!

Hirdetés