A magnézium a szervezet számára nélkülözhetetlen ásványi anyag, amely számos szervünk működéséhez elengedhetetlen. Részt vesz a csontok egészségének védelmében, az energiatermelésében, és a testhőmérséklet szabályozásában. És még csak néhányat említettünk.
Hirdetés
Bár a magnéziumhiány viszonylag ritkán alakul ki elégtelen táplálkozás következtében, de egyes gyógyszerek szedése, illetve akár az alkoholfogyasztás is elvezethet oda, hogy ez a nélkülözhetetlen anyag nem áll rendelkezésre a szervezetünkben megfelelő mennyiségben.
A magnéziumhiány súlyos tünetekhez vezethet, így többek között migrénes fejfájást, izomgörcsöt, depressziót, szívritmus zavart, hátfájást, étvágytalanságot, pajzsmirigy problémákat, székrekedést, a rövid távú memória romlását, és még sok egyéb más egészségügyi problémát okozhat.
Hirdetés
Ha szervezetünkben alacsony a magnéziumszint, érdemes olyan ételeket fogyasztanunk, melyek gazdagok ebben a létfontosságú ásványi anyagban. Az 5 legfontosabb magnéziumforrás az alábbi:
-
Spenót: egy csészényiben 157 mg magnézium található (amely 40%-a az ajánlott napi adagnak)
Hirdetés
-
Mángold: egy csészényiben 154 mg magnézium található (amely 39%-a az ajánlott napi adagnak)
-
Tökmag : már egy nyolcad csészényiben 92 mg magnézium található (amely 23%-a az ajánlott napi adagnak)
-
Joghurt és kefir: egy csészényiben 50 mg magnézium található (amely 13%-a az ajánlott napi adagnak)
Hirdetés
-
Mandula: 30 grammban 80 mg magnézium található (amely 20%-a az ajánlott napi adagnak)
Ezen kívül sok magnéziumban gazdag a fekete bab, az avokádó, a füge, az étcsokoládé és a banán is.
Hirdetés
Hasznos volt? Ne felejtsd el megosztani, hogy a barátaid is tudjanak róla!
Fentiek információs célt szolgálnak, nem minősülnek orvosi javaslatnak! Diagnózist kizárólag orvos állíthat fel! Betegség esetén fordulj orvoshoz! Jó egészséget kívánunk!