Manapság egyre többet hallunk arról, hogy egész Földünket, illetve annak számos régióját kiemelten fenyegeti a környezetvédelmi és ökológiai krízis.
Hirdetés
Bár az ősz folyamán Brazíliával, most pedig Ausztráliával találkozhatunk a legtöbbet a hírekben, ez nem jelenti azt, hogy hazánkban nem kellene foglalkozni a természetes környezet védelmével.
Vannak olyan, szívünknek kedves, és már évezredek óta velünk élő állatfajok, amelyek egyedszáma vészesen fogy, és akár a kipusztulás rémével is szembekerülnek belátható időn belül, ha nem teszünk értük semmit.
Hirdetés
A fecskék sajnos ezen fajok közé tartoznak, olyannyira, hogy azt mondják, hogy 1-2 millió fecske hiányzik már ma is Magyarországról, ami pedig azt jelenti, hogy annyival több rovar „marad a nyakunkon”, amennyit ezek a kis lények szárnyasok elpusztítanának.
És bár a modern mezőgazdaság sem kedvez ezeknek a kedves madaraknak, különösen aggasztó, hogy a lakosság is egyre többször veri le a fecskefészkeket a határozott tiltás ellenére is.
Hirdetés
Vannak viszont olyan jó emberek, akik felelősséget éreznek a környezetünkért, és persze az állatok életéért. A Tolna megyei Tamási városában egy lelkiismeretes tulajdonos több száz fecskefészket helyezett el az egyik házon.
Közzétette: Gulyás Tibor – 2019. június 22., szombat
Hirdetés
Példamutató: Tamásiban egy lakó 300 mesterséges fecskefészekkel segíti a madarakat
Hirdetés
Sajnos a hazai fecskepopulációra ráfér a segítség, tavaly már olyan cikket is olvashattunk, amely szerint már 2020-ban sem lesznek nálunk fecskék… Ez remélhetőleg egyelőre eltúlzott, de ugyanakkor az sajnos tény, hogy az egyedszámuk folyamatosan és drasztikusan csökken..
Ezzel párhuzamosan viszont egyre nő a káros, és akár veszélyes megbetegedéseket is terjesztő rovarok egyedszáma. Ezeket a rovarokat a fecskék alaposan meg tudnák ritkítani, amennyiben többen lennének!
Segítsen, aki tud!
Itt meg is vásárolható a műfészek: http://www.mme.hu/bolt/katalogus/madarbarat-eszkozok/fecske-mufeszkek
A borítókép illusztráció, a forrása a pixabay.com